Javascript etkin değil.

Seher Duası

Abdülkadir Geylani Hazretleri

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
اِلٰهِي غَلَّقَتِ الْمُلُوكُ اَبْوَابَهَا * وَبَابُكَ مَفْتُوحٌ لِلسَّائِلِينَ * اِلٰهِي غَارَتِ النُّجُومُ وَنَامَتِ الْعُيُونُ * وَاَنْتَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ الَّذِي لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ * اِلٰهِي فُرِشَتِ الْفُرُشُ وَخَلَا كُلُّ حَبِيبٍ بِحَبِيبِهِ * وَاَنْتَ حَبِيبُ الْمُجْتَهِدِينَ * وَاَنِيسُ الْمُسْتَوْحِشِينَ * اِلٰهِي ِ اِنْ طَرَدْتَنِي عَنْ بَابِكَ فَإِلَى بَابِ مَنْ اَلْتَجِي * اِلٰهِي اِنْ قَطَعْتَنِي عَنْ جَنَابِكَ فَجَنَابُ مَنْ اَرْتَجِي * اِلٰهِي اِنْ عَذَّبْتَنِي فَإِنِّي مُسْتَحِقٌّ لِلْعَذَابِ وَالنِّقَمِ * وَاِنْ عَفَوْتَنِي فَاَنْتَ اَهْلُ الْجُودِ وَالْكَرَمِ * يَا سَيِّدِي لَكَ اَخْلَصَ الْعَارِفُونَ * وَبِفَضْلِكَ نَجَي الصَّالِحُونَ * وَبِغُفْرَانِكَ اَنَابَ الْمُقَصِّرُونَ * يَا جَمِيلَ الْعَفْوَ اَذِقْنِي بَرْدَ عَفْوِكَ وَحَلَاوَةَ مَعْرِفَتِكَ * وَاِنْ لَمْ اَكُنْ لِذَلِكَ اَهْلًا * فَإِنَّكَ اَهْلُ التَّقْوَى وَاَهْلُ الْمَغْفِرَةِ *

Bismillahirrahmanirrahim

İlâhî ğallekatil müluku ebvabeh. Ve babuke meftuhun lissâilîn. İlahî ğârati’n nücumu venâmetil uyun. Ve entel Hayyul Kayyumullezî la ta'huzuhu sinetün ve la nevmün. İlahî fürişetil füruşu vehala küllü habîbin bihabîbihi.

Ve ente habîbul müctehidîn. Ve enîsul mustevhişîn. İlahî in taradtenî an bâbike faila bâbi men eltacî. İlahî in kata’tenî an cenâbike fecenâbu men erteci. İlahî in azzebtenî feinnî mustehıkun lilazâbi vannıkam. Vein afevtenî feente ehlul cudi vel kerem. Yâ seyyidî leke ehlasal ârifun. Ve bifadlike necassâlihun.

Ve biğufrânike enabel mukassırun. Yâ cemîlel afve ezıknî berde afvike ve halavete ma’rifetik. Ve in lem ekün lizalike ehlen. Feinneke ehlu’t takva ve ehlu’l mağfiret.

Kaynak: El-Füyuzatü'r-Rabbaniyye fi'l-measir ve’l-Evradü’l-Kadiriyye | Abdulkadir Geylani Hazretleri (kuddise sırruhû)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Ey Allah'ım! Mal ve makam sahipleri kapılarını sürmelediler, Senin kapın ise istekte bulunanlar için açıktır.

Ey Allah'ım! Yıldızlar batıp gözler uykuya daldı. Sen ise kendisini ne bir uyuklama ne de bir uyku tutmayan Hayy'sın (hayatı ezeli ve ebedi olansın), Kayyum'sun (bütün mevcudat kendisiyle kaim olansın). Ey Allah'ım! (Gece karanlığıyla mevcudatın üzerini örtünce) döşekler seriliverdi ve bütün sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldı. Sen, sana ulaşmak için gayret edenlerin biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların yakınısın. Ey Allah'ım! Beni (yani dergâhına sığınan bu kimsesiz ve yalnız kalmış kulunu) şayet kapından kovacak olursan, ben gidip kimin kapısına sığınayım?

Ey Allah'ım! Beni yakınlığından mahrum edersen, ben kimin yakınlığını umabilirim? Ey Allah'ım! Şayet sen bana azab edecek olursan, ben (biliyorum ki) azaba ve cezalara müstahakım. Fakat beni affedersen (biliyorum ki) Sen lütuf ve kerem ehlisin. Ey sâhibim, marifet erbabı kulların (senden başka ne varsa yüz çevirip) Sana bağlanmış, salih kulların Senin fazlınla kurtuluşa ermiş, (hatalı) günahkâr olanlar da (tövbe ya Rabbi deyip) Senin affına yönelmiş.

Ey affı güzel olan, ne olur affının serinliğini ve marifetinin tatlılığını bana tattır. Her ne kadar ben bunlara layık olmasam da, saygıyla önünde iki büklüm olup azabından sakınılmaya layık olan da (günahkârların günahlarını) bağışlamaya ehil olan da Sensin.BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 8

 • Selma Eker
  05 Ağustos 2020 Çarşamba 05:20- CEVAPLA

  Amin amin amin ,ecmaın...

 • Ayhan yıldız
  21 Nisan 2020 Salı 11:01- CEVAPLA

  Allah razı olsun iyi ki varsınız Allah a emanet olun

  meviza
  21 Nisan 2020 Salı 18:32

  Teşekkür ederiz. Âmin. Ecmain.

 • murat
  09 Eylül 2013 Pazartesi 01:23- CEVAPLA

  Ya gavsul azam

 • samira
  28 Haziran 2013 Cuma 17:05- CEVAPLA

  Amin ya rabbi amin.


YORUMUNUZU EKLEYİN