Javascript etkin değil.

Seher Duası

Abdülkadir Geylani Hazretleri

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
اِلٰه۪ي غَلَّقَتِ الْمُلُوكُ اَبْوٰابَهَا * وَبَابُكَ مَفْتُوحٌ لِلسّٰائِل۪ينَ * اِلٰه۪ي غٰارَتِ النُّجُومُ وَنَامَتِ الْعُيُونُ * وَاَنْتَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ الَّذ۪ي لٰا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلٰا نَوْمٌ * اِلٰه۪ي فُرِشَتِ الْفُرُشُ وَخَلَا كُلُّ حَب۪يبٍ بِحَب۪يبِهِ * وَاَنْتَ حَب۪يبُ الْمُجْتَهِد۪ينَ * وَاَن۪يسُ الْمُسْتَوْحِش۪ينَ * اِلٰه۪ي اِنْ طَرَدْتَن۪ي عَنْ بَابِكَ فَاِلَى بَابِ مَنْ اَلْتَج۪ي * اِلٰه۪ي اِنْ قَطَعْتَن۪ي عَنْ جَنَابِكَ فَجَنَابُ مَنْ اَرْتَج۪ي * اِلٰه۪ي اِنْ عَذَّبْتَن۪ي فَاِنّ۪ي مُسْتَحِقٌّ لِلْعَذَابِ وَالنِّقَمِ * وَاِنْ عَفَوْتَن۪ي فَاَنْتَ اَهْلُ الْجُودِ وَالْكَرَمِ * يٰا سَيِّد۪ي لَكَ اَخْلَصَ الْعَارِفُونَ * وَبِفَضْلِكَ نَجَي الصَّالِحُونَ * وَبِغُفْرَانِكَ اَنَابَ الْمُقَصِّرُونَ * يٰا جَم۪يلَ الْعَفْوِ اَذِقْن۪ي بَرْدَ عَفْوِكَ وَحَلٰاوَةَ مَعْرِفَتِكَ * وَاِنْ لَمْ اَكُنْ لِذٰلِكَ اَهْلًا * فَاِنَّكَ اَهْلُ التَّقْوٰى وَاَهْلُ الْمَغْفِرَةِ *

Bismillahirrahmanirrahim

İlâhî ğallekatil müluku ebvabeh. Ve babuke meftuhun lissâilîn. İlahî ğârati’n nücumu venâmetil uyun. Ve entel Hayyul Kayyumullezî la ta'huzuhu sinetün ve la nevm. İlahî fürişetil füruşu vehala küllü habîbin bihabîbihi.

Ve ente habîbul müctehidîn. Ve enîsul mustevhişîn. İlahî in taradtenî an bâbike feila bâbi men eltacî. İlahî in kata’tenî an cenâbike fecenâbu men erteci. İlahî in azzebtenî feinnî mustehıkun lilazâbi vannıkam. Vein afevtenî feente ehlul cudi vel kerem. Yâ seyyidî leke ehlasal ârifun. Ve bifadlike necassâlihun.

Ve biğufrânike enabel mukassırun. Yâ cemîlel afvi ezıknî berde afvike ve halavete ma’rifetik. Ve in lem ekün lizalike ehlen. Feinneke ehlu’t takva ve ehlu’l mağfiret.

Yayın Bilgisi:

Mecmuatü’l-Ahzâb
el-Gümüşhanevî, Ahmed Ziyaüddin b. Mustafa
İstanbul, Hicri 1311, Miladi 1895

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Allah’ım! Hükümdarlar kapılarını kapadı; senin kapın ise niyazda bulunanlar için her daim açıktır.

Allah’ım! Yıldızlar kaybolup, gözler uyudu. Sen Hayy’sın, Kayyum’sun. Seni ne bir uyuklama, ne de bir uyku tutar. Döşekler serildi ve sevenler sevdikleriyle baş başa kaldı. Sen, senin yakınlığın için mücahede edenlerin sevgilisi ve yalnız olanların dostusun.

Allah’ım! Beni kapından uzaklaştırırsan, ben kimin kapısına sığınırım? Allah’ım! Beni senden ayırırsan, kimin yakınlığını dileyebilirim? Allah’ım! Eğer bana azâb edersen, ben azâba uğramaya ve cezalandırılmaya müstehakım. Beni bağışlarsan, bu ancak senin bana lütfundur. Ey benim efendim! İrfan sahibi kulların marifetinle ihya olur. Salih kulların fazlınla kurtuluşa erer. Günahkar kulların da tevbe edip sana yönelirler.

Ey affı güzel Rabbim! Affının serinliğinden ve marifetinin tatlılığından beni mahrum etme; beni onlarla rızıklandır. Ben bu ihsanlara layık değilim; ancak, kendisinden sakınılmaya layık olan da sensin, mağfiret sahibi de yalnızca sensin!BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 12

 • Ferhat Eker
  14 Kasım 2022 Pazartesi 07:55- CEVAPLA

  Allah razı olsun. Teşekkür ederiz

  meviza
  14 Kasım 2022 Pazartesi 21:19

  Âmin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.

 • fatma pilav
  20 Mayıs 2022 Cuma 06:41- CEVAPLA

  maasallah ne güzel hayır işlemi siniz defterinize her daim dua alacaksınız ne çok emek vermişsiniz hakkınızı helal edin

 • Murat
  08 Ekim 2021 Cuma 16:43- CEVAPLA

  Allah razı olsun. Allah(c.c.) kalplerinizden geçen her şeyin hayırlısını nasip etsin inşallah.

 • Emin özerler
  13 Ağustos 2021 Cuma 14:55- CEVAPLA

  Güzel insanlar Rabbim sizlerden razı olsun

 • Selma Eker
  05 Ağustos 2020 Çarşamba 05:20- CEVAPLA

  Amin amin amin ,ecmaın...


YORUMUNUZU EKLEYİN