Javascript etkin değil.

Dünya Varlığını Kalbinden Çıkar

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Dünya Varlığını Kalbinden Çıkar

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Ey tabiat içinde kalan, ey nefis ve kötülüğün geçiş yollarında duran zavallı! Bırak onları... Senin için bunlar bir yüktür. Bunlar senin için yük olmasın. Fenanın eşiğine bu yükle varılmaz; fenayı buluşun Hakk’a yaklaşma haliyle başlar. Fenanın kapısına varılmayınca Hakk’a vusul nice olur?

Bırak bu yükleri. Ufak bir hal görünce erdiğini sanma. Dünya varlığını kalbinden çıkar. Çıkar ki, o tabiat karanlıkları iman nurunu söndürmesin. "BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 4

 • ayhan akat
  25 Ağustos 2017 Cuma 16:33- CEVAPLA

  ALLAH razı olsun.. çok güzel dörtlükler

 • Mustafa SEYİT
  16 Ağustos 2017 Çarşamba 14:53- CEVAPLA

  görmez misin herşey bir sistem üzerine tasarlanmış ve her an tasarlanmakta...her bir unsur mevcudiyetinde bulunduğu düzenin muhteşem işleyişinde emre tabi yol almakta...görmez misin sayıları aciz bırakan kurguların birbiriyle ilişkili ve birbirini bozmayan uyumunda tesadüf kelimesinin akılsızlığa denk düştüğünü...görmez misin tek bir yaratıcı kontrolün himayesinde itaat halinde seyreden kainattaki atomların farklı şekillere sokulduğu yaratılmışların zikirlerini...görmez misin sende özetlenen alemleri...görmez misin ruhuna verilen kıymeti...görmez misin o ruhun hakkı olan gerçekleri...görmez misin aynana düşecek Nur'un nefsinin karartılarıyla yansımasını engelleyişini...görmez misin bu diyarın adamı olmadığını...görmez misin ızdırap içinde seslenen aşkın, gerçek sahibine olan gurbetini...görmez misin bedeninde var edilen icraatlarda hükmünün olmadığını ey aciz...görmez misin seni kıymetli kılan iradenin imana olan sevki ile kazanacağın hilafetin izzetini...görmez misin sonunda sonsuz bir kavuşmanın nimetini...Mustafa SEYİT

 • Mustafa SEYİT
  16 Ağustos 2017 Çarşamba 14:12- CEVAPLA

  Yukarıdan aldığın süslü besinler
  Aşağıdan çıkarken gör ne haldeler
  Dünya ziynetine kul olan cahiller
  Son durakta indikleri kabirdeler...Mustafa SEYİT

 • Mustafa SEYİT
  16 Ağustos 2017 Çarşamba 14:10- CEVAPLA

  Haberiniz olsun ey dünya sevgisi ile yananlar
  Sonunda çöplüğe düşecek bütün dünyevi unsurlar...M.S.


YORUMUNUZU EKLEYİN