Javascript etkin değil.

Kalbinde ne hakimse, dinin işte odur!

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Kalbinde ne hakimse, dinin işte odur!

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Ey miskin! Kendine ağla! Şu perişan haline ağla. Yazık sana ki, ömrün tükeniyor; fakat senin haberin yok! Bu ahiretten kaçış ve hep dünyaya yöneliş, böyle ne zamana kadar devam edecek ?

Yazık sana! Senin rızkını, senden başkası asla yiyemez! Senin cennetteki veya cehennemdeki yerinde, senden başkası asla mesken tutamaz. Hiç şüphe yok ki, şu halinle gaflet seni ele geçirmiş. Hevai arzular seni esir etmiş!

Bütün düşüncen, bütün didinmen ve çalışman; yemek, içmek, evlenmek, uyumak ve diğer isteklerine sahip olmak üzerinde dolaşıyor! Helal - haram demeden tıkıştırdıktan sonra, senin bütün didinmen ve çalışman imansızlarla münafıkların himmet ve gayretlerinin aynıdır!

Senin kalbinde ne hakimse, dinin işte odur!"

Abdulkadir Geylani Hazretleri - Fethu'r Rabbani, 29.SohbetBİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 3

 • MUSTAFA SEYİT
  31 Mart 2018 Cumartesi 01:48- CEVAPLA

  perdeler aralanır da cümleler gösterilir
  ruhum hayrete düşer kalemim sevinir
  bir satırına bin manadan öz verilir
  batmayan yıldız olur ruhum şenlenir...Dr.M.S.

 • ismail
  08 Eylül 2014 Pazartesi 11:00- CEVAPLA

  Allah si̇zden razı olsun kardeşleri̇m.ne güzel i̇nsanlarsınız si̇z.hakkınızı helal edi̇n.si̇teni̇zden çok faydalanıyorum.allah bi̇zleri̇ doğru yoldan ayırmasın.

  meviza
  09 Eylül 2014 Salı 12:26

  Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun ve bu eşsiz öğütlerin, sohbetlerin feyizlerinden layıkıyla istifade etmemizi cümlemize nasip etsin. Teşekkürünüz, Alemlerin Rabbi olan Allah'a şükrümüzün bir nimetidir. Eksik olmayın.


YORUMUNUZU EKLEYİN