Javascript etkin değil.

Münafıkların Alametleri ve Akıbetleri

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Münafıkların Alametleri ve Akıbetleri

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Münafık, konuştuğu ve bir şeyi haber verdiği zaman yalan söyler. Vadettiği zaman sözünde durmaz. Kendisine bir şey emanet edilince hıyanet eder. Ey münafık ! Sen, bu yapmacık ve ikiyüzlü hareketlerinle kendi nefsani gururunu yüceltiyorsun. İnsanların gönlünde yer etmek ve onlara kendini sevdirmek istiyorsun. Elini öptürmek istiyorsun. Bu halinle sen, dünyada ve ahirette, hem kendine hem de terbiyesiyle meşgul olduğun kişilere uğursuzluk saçıyorsun, kötülük saçıyorsun! Sen bir müraisin! Sen bir deccalsin!

Hiç şüphesiz, bu durumda senin kabul olunmuş bir duan bulunmayacak. Davetine kimse icabet etmeyecek. Sıddıkların gönlünde yerin olmayacak. Allah seni, bir ilim üzerine dalalete düşürmüştür.

Yakında, hakikat ortaya çıkınca, altındaki bineğinin at mı yoksa eşek mi olduğunu göreceksin. Hakikat ortaya çıkınca, Allah dostlarının asil atlar üzerinde olduklarını, kendinin ise, onların ardı sıra giden uyuz ve dingin bir eşek üzerinde olduğunu göreceksin.

Hem de şeytanlarla iblislerin elinde oyuncak olarak."

Abdulkadir Geylani Hazretleri - Fethu'r Rabbani 61. SohbetBİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 3

 • güle hasret
  16 Şubat 2014 Pazar 23:17- CEVAPLA

  Amin inşaAllah ecmain

 • yasin
  03 Haziran 2013 Pazartesi 16:41- CEVAPLA

  o en büyük evliya Allah bize onun hürmetiyle hidayet etsin

  meviza
  03 Haziran 2013 Pazartesi 17:30

  Amin. İnşaAllah. Herşeye gücü yeten Allah, bizi dosdoğru yolundan bir an bile ayırmasın ve sevdiği kullarının en seçkinlerinden biri olan Evliyalar Sultanı Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin hürmetine hidayet nurlarını kalbimizden eksik etmesin.


YORUMUNUZU EKLEYİN