Javascript etkin değil.

Ölmeden Önce Ölmek

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Ölmeden Önce Ölmek

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Ey ölü! Ey toprak! Yarın toprak olacaksın. Kabrin ayaklar altında çiğnenecek. Toprak olmuş şu bedenin bir mezardan diğer bir mezara taşınacak. Senin bundan haberin bile yok!

Zira sen bir sağırsın. Allah'ın kelamını işitmiyorsun. Sende akıl kıtlığı var, mecnunluk var.

Allah'ın kelamını düşünemiyorsun. Ölüm seni uyandırmadan önce, sen kendin uyan!"BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 8

 • MUSTAFA SEYİT
  31 Mart 2018 Cumartesi 01:49- CEVAPLA

  Cismaniyetin varlığının delili ve müşahadesi için Nur-u İlahi'nin cismaniyete tecellisi  sonucu; bu tecelliye şahit olacak insandaki beden gözü ve beynindeki görme merkezinin müşterek işlev görmesi için Nur-u İlahi ile var edilip çalıştırılması neticesinde Nur-u İlahi'nin tecelligahı olan "ayna vazifesi görmeye aday" kalbin müşahede penceresinin açılması ve beraberinde ebedi rızaya uygun istidat ile yaratılmış ruhun beden gurbetinde nefsin pençesinden kurtulup hürriyetine kavuşması ile Zat-ı Zülcelal'in kulu için istediği dünyada iken ölmeden önce ölümün gerçekleşip imtihan sürerken Rıza-ı İlahi ufkunu soluklaması dahilinde ebedi saadeti,cenneti dünyadan başlayarak yaşaması, Rabbül-arşil-azîm ' in "has kulları için hiçbir zaman hüzün yoktur" boyutunun, zaman ve mekan kavramlarının acziyetinde ameli noktada gerçekleşmesi bahtiyarlığına erişmek; Hakk'ın bir lütfu ve ihsanıdır...Dr.M.S

 • şeyh nahsan er rufai
  03 Haziran 2016 Cuma 23:36- CEVAPLA

  Allah razı olsun

  meviza
  04 Haziran 2016 Cumartesi 15:35

  Âmin. Ecmain.

 • abdullah mustafa
  16 Ağustos 2015 Pazar 02:06- CEVAPLA

  Eserleri seslendirip bize ulaştırdığınız için çok teşekkür ederim. İnsana hayatında verilebilecek en büyük armağan bu sohbetler. Gavs-ı Azâm Abdülkadir Geylani Hazretlerinin huzurunda sizlerle buluşmamız nasip olsun

  meviza
  16 Ağustos 2015 Pazar 12:05

  Âmin. Biz teşekkür ederiz, eksik olmayın. Aziz ve Celil olan Allah istifadenizi daim eylesin.

 • hasan hüseyin
  23 Mart 2015 Pazartesi 15:11- CEVAPLA

  Allah (C.C) razı olsun bizleri gaflet uykusundan ölmeden uyandıran Pir Abdulkadir Geylani (K.S) ve onun yolunda olanlara ne mutlu.


YORUMUNUZU EKLEYİN