Javascript etkin değil.

11. İhlas - Huşu

Abdülkadir Geylani Hazretleri

11. İhlas - Huşu

Cilaul Hatır/Abdülkadir Geylani Hazretleri

"Ey Allah’ın kulları! Sizi Rabbinize karşı arsız davranmaya itemem, O’na karşı sizi cür’etlendiremem. Hayâ yaratılıştan gelir.

Hakk’a karşı arsız davranmak ise boş bir hevestir. Hayânın hakîkati halvette ve celvette Rabb’den utanmaktır. Hayâ yaratılışın aslından değil, teferruatındandır. Mü’min Hâlık’tan , münâfık ise halktan utanır.


Allah sizi ıslah etsin, ey münâfıklar! Bütün işiniz kendiniz ile halkın arasını düzeltmek ve Hakk ile aranızı tahrip etmekten ibâret. Eğer bana düşmanlık ederseniz, Allah’a ve Resûlüne (sallallahu aleyhi ve sellem) düşmanlık etmiş olursunuz.

Zîrâ ben sâdece onların yardımı ile ayaktayım. Boşuna yorulmayın,

“Muhakkakki, Allah emrini (yapacağını) yerine getirmekte gâliptir (üstünlük sâhibidir).”BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 2

 • ökkeş
  26 Kasım 2013 Salı 15:36- CEVAPLA

  Allah'a kul olmak istiyorsanız evliyalara kulak verin onlar sadece nasihatçilerdir hidayetse allahtandır allah ismini zikrederek evliya olmayı şiddetle dileyin ki mürşidiniz size gösterilsin ve sizde erenlerde olasınız ben abdülkadir geylani hz. şu sözüne şahit oldum kişi önce diliyle zikreder sonra zikir kalbe iner bu bende hasıl oldu bagrım birazcık yanıyor buda beni allah yolunda hırslandırıyor rüyalarım güzelleşti ve ara sıra ilahi hisler bana geliyor allah için ağlıyorum müminlere duyrulur

  meviza
  26 Kasım 2013 Salı 19:33

  Evliyalar Sultanı, Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin söylediği gibi:

  "Doğru yolda gidenlerin ve hakkı arayanların yardımcısı Allah'tır."


YORUMUNUZU EKLEYİN