Javascript etkin değil.

52. Sabır ve Kurbiyet

Abdülkadir Geylani Hazretleri

52. Sabır ve Kurbiyet

Cilaul Hatır/Abdülkadir Geylani Hazretleri

"Beni dinleyin ve söylediklerimi anlayın. Ben daha önce gitmiş olanların çocuğuyum, kölesiyim. Onların huzûrundayım. Onların mallarını dağıtırım. Onların mallarını korurum; onlara ihânet etmem.

Ben ebedî bir mülk iddiasında da değilim. Onları övüyorum. Allah-ü Teâlâ , Resûlüne (sallallahu aleyhi ve sellem) tâbi olmamın bereketi ile ve anne babama (Allah ondan razı olsun) karşı gösterdiğim güzel davranışlarım vesîlesiyle beni hoş karşılasın.

Babam gücünün yettiği kadarıyla dünyâya karşı zâhid birisi idi. Annem de bu konuda babama muvâfakat göstermiş ve ondan râzı idi. Her ikisi de salâh ve diyânet sâhibi idiler. Halka karşı şefkatli idiler. Onlar için de, halk için de benim elimde bir şey yok.

Ben Resûle (sallallahu aleyhi ve sellem) onlar sâyesinde geldim ve hayır adına neyim varsa, hepsini onlarla berâber veyâ onların yanında elde ettim. Ben halktan, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’den başka hiç kimseyi istemem; ben Rabbimden başka da herhangi bir rab istememem."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 0


YORUMUNUZU EKLEYİN