Javascript etkin değil.

Kişinin Aczini Bilmesi

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Kişinin Aczini Bilmesi

Cilaul Hatır/Abdülkadir Geylani Hazretleri

"Ey nimetlerden gafil olanlar! Sizler gafilsiniz. Sizler kayıpsınız. Sizler bayılmışsınız. Sizler dünya işlerinde akıllı, ama ahiret işlerinde akılları başından gitmiş kimselersiniz. Sizle öyle bir bataklıktasınız ki, kımıldadıkça batıyorsunuz. Ellerinizi iltica ile, tevbe ile, özür ile Allah Teâlâ’ya uzatın ki, bulunduğunuz bataktan sizleri kurtarsın.

Dikkat edin! Ben sizi nefsinize, heva ve hevesinize, şehvetlerinize karşı muhalefet etmeye, bunlardan çokça yüz çevirmeye ve sabretmeye çağırıyorum. Bu davetime icabet edin. Bunun meyvesini hemen veya daha sonra göreceksiniz. Ben sizi “kızıl bir ölüm”e çağırıyorum.

Haydi Bismillah! Kim istiyor? Kim geliyor? Kimin buna cesareti var. Kim bu tehlikeyi göze alıyor? O ölümdür, ama arkasından ebedî bir hayat gelir. Kaçmayın. Sabretmeye çalışın, sabredin. Cesâret, bir anlık sabırdır.

Rabbinize muvafakat etme hususunda sabredin. Sizden her kim kazaya rızâ gösterirse, Allah Teâlâ da onun yükünü alır ve onu “cesurlar defteri”ne kaydeder. Nefsiyle savaşan kimse nefîs şeylere mâlik olur. İstediği şeyi bilen kimseye onun uğrunda harcadığı şeyler hafif gelir."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 0


YORUMUNUZU EKLEYİN