Javascript etkin değil.

Hizbu'n Nasr Duası

Abdülkadir Geylani Hazretleri

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
اَللّٰهُمَّ يَامَنْ لاَ تَرَاهُ الْعُيُونُ * وَلاَ تُخَالِطُهُ الظُّنُونُ * وَلاَ يَصِفُهُ الْوَاصِفُونَ * وَلاَ يَخَافُ الدَّوائِرَ * وَلاَ تُفْنِيهِ الْعَوَاقِبُ يَعْلَمُ مَثَاقِيلَ الْجِبَالِ وَمَكَائِيلَ الْبِحَارِ * وَعَدَدَ قَطْرِ الْأَمْطَارِ * وَعَدَدَ وَرَقِ ا لْأَشْجَارِ وَعَدَدَ مَا أَظْلَمَ عَلَيْهِ اللَّيْلُ وَأَشْرَقَ عَلَيْهِ النَّهَارُ * وَلاَ تُوَارِی مِنْهُ سَمَاءٌ مِنْ سَمَاءٍ وَلاَ أَرْضٌ مِنْ أَرْضٍ وَلاَ جِبَالٌ إِلاَّ يَعْلَمُ مَا فِي قَعْرِهَا وَفِي اسْتِكَانَةِ عَظَمَتِهِ السَّمَوَاتُ وَالْأَرْضُ اَللّٰهُمَّ اجْعَلْ خَيْرَ عَمَلِي خَوَاتِمَهُ وَخَيْرَ أَيَّامِي يَوْمَ أَلْقَاكَ فِيهِ إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ اَللّٰهُمَّ مَنْ عَادَانِي فَعَادِهِ وَمَنْ كَادَنِي فَكِدْهُ وَمَنْ بَغَى عَلَيَّ بِمَهْلَكَةٍ فَأَهْلِكْهُ وَمَنْ نَصَبَ لِيَ فَخّاً فَخُذْهُ وَأطْفِ عَنِّي نَارَ مَنْ شَبَّ نَارَهُ عَلَيَّ وَاكْفِنِي مَا أَهَمَّنِي مِنْ أَمْرِ الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَصَدِّقْ رَجَائي بِالتَّحْقِيقِ ياَشَفِيقُ يَارَفِيقُ فَرِّجْ عَنِّي كُلَّ ضِيقٍ * وَلاَ تُحَمِّلْنِي مَا لاَ أَطِيقُ * إِنَّكَ أَنْتَ الْمَلِكُ الْحَقِيقُ * يَامُشْرِقَ الْبُرْهَانِ يَا مَنْ لاَ يَخْلُو مِنْهُ مَكَانٌ * اُحْرُسْنِي بِعَيْنِكَ الَّتِي لاَ تَنَامُ وَاكْنُفْنِي بِكَنَفِكَ وَرُكْنِكَ الَّذِي لاَ يُرَامُ إِنَّهُ قَدْ تَيَقَّنَ قَلْبِي إِنَّكَ لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ وَأِنِّي لاَ أَهْلِكُ وَأَنْتَ مَعِي يَارَحْمَنُ فَارْحَمْنِي بِقُدْرَتِكَ عَلَيَّ يَاعَظِيماً يُرْجَى لِكُلِّ عَظِيمٍ يَاعَلِيمُ يَاحَلِيمُ وَأَنْتَ بِحَالِي عَلِيمٌ وَعَلَى خَلاَصِي قَدِيرٌ وَهُوَ عَلَيْكَ يَسِيرٌ فَامْنُنْ عَلَيَّ بِقَضَائِكَ يَاأَكْرَمَ الْأَكْرَمِينَ وَيَا أَجْوَدَ الْأَ جْوَ دِينَ وَيَا أَسْرَعَ الْحَاسِبِينَ يَارَبَّ الْعَالَمِينَ وَيَاأَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اَللّٰهُمَّ لاَ تَجْعَلْ لِعَيْشِي كَدَّاً* وَلاَ لِدُعَائِي رَدًّا وَلاَ تَجْعَلْنِي لِغَيْرِكَ عَبْداً * وَلاَ تَجْعَلْ فِي قَلْبِي لِسِوَاكَ وُدًّا فَإِنِّي لاَ أَقُولُ لَكَ ضِدًّا وَلاَ شَرِيكَا وَلاَ نِدًّا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ * وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ * وَصَلَّى اللّٰهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلَّمَ تَسْلِيماً كَثِيراً * إِلَى يَوْمِ الدِّينِ * آمِين

Bismillahirrahmanirrahim

Allahumme ya men lâ terâhu'l-uyûn. Ve lâ tuhâlituhu'z-zunûn. Ve lâ yesıfuhu'l-vâsıfûn. Ve lâ yehâfu'd-devâir.
Ve lâ tufnihi'l-avâkıbu ya'lemu mesâkile'l-cibâli ve mekâile'l-bihâr. Ve adede katri'l-emtâr. Ve adede varakı'l-eşcâri ve adede mâ ezleme aleyhi'l-leylu ve eşraka aleyhi'n-nehâr. Ve lâ tuvâri minhu semâun min semâin ve lâ arzun min arzın ve lâ cibâlun illâ ya'lamu mâ fî ka'rihâ ve fî estikâneti azametihi's-semavâtu ve'l-arzu Allahumme ecal hayre ameli havâtimehu ve hayre eyyâmi yevme'l-kâke fihi inneke ala kulli şey'in kadîrun Allahumme men âdânî feâdihi ve men kâdenî fekidhu ve men beğa aleyye bimehleketin feehlikhu ve men nesabe lîye fehhân fehuzhu veetfi anni nâre men şebbe nârehu aleyye vekfini mâ ehemmeni min emri'd-dunyâ ve'l-âhireti ve saddık recâî bi'ttahkiki yâ şefiku yâ refiku ferric anni kulle zıkın. Ve lâ tuhammilni mâ lâ etık. inneke ente'l-meliku'l-hakik. Yâ müşrika'l-burhâni yâ men lâ yahlu minhu mekânun. Uhrusnî biaynike'l-leti lâ tenâmu veknufni bikenefike veruknike'l-lezî lâ yurâmu innehu kad teyekkane kalbî inneke lâ ilâhe illâ ente ve inni lâ ehliku ve ente meî yâ rahmenu fârhamnî bikudretike aleyyî yâ azîmen yurce likulli azîmin yâ Alîmu yâ Halîmu ve ente bihâli alimun ve ala halâsi kadîrun ve huve aleyke yesirun feemnun aleyye bikazâike yâ Ekreme'l-Ekremîn ve yâ ecvede'l-ecvedine ve yâ esraa'l-hâsibin yâ Rabbe'l-âlemin ve yâ Erhame'r-Rahimin Allahumme la tec'al liayşi keddaen. Ve lâ liduâî redden ve lâ tec'alni ligayrike abden. Ve lî tec'al fî kalbî lisivâke vudden feinni lâ ekulu leke zıddun ve lâ şerikâ ve lâ nidden inneke alâ kulli şey'in kadîrun. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahi'l-aliyyi'l-azîm. Ve sallallahu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem teslimen kesiren. İla yevmi'd-dîn. Âmin

Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin (kuddise sırruhu) Hizbu'n Nasr duasıdır.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Ey Allah'ım! Ey gözlerin kendisini göremediği, zihinlerin, zan ve bakışların kuşatamadığı, hiçbir vasfedicinin vasfedemedigi, (mahlûkata ait) felaketler korkusunun kendisinde olmadığı, akıbetlerin kendisini yok edemediği, (ezeli ve ebedi olan) dağların ağırlığını, denizlerin hacmini, yağmur damlalarının, ağaçlardaki yaprakların, üzerine gecenin örtüsüyle büründüğü ve güneşin doğduğu her şeyin miktarını ve sayısını bilen, göğün gökten, yerin yerden hiçbirşeyi kendisinden gizlemeyip onun dibindekileri bilen ve semaların azametli büyüklüğü karşısında boyun büküp iki büklüm olduğu Rabbim. Ey Allah'ım! En hayırlı amelimi ömrümün sonunda işlediğim amel ve en hayırlı günümü ahir ömrümdeki gün eyle. Muhakkak Senin gücün her şeye yeter.

Ey Allah'ım! Kim ki bana düşmanca davranıp saldırgan tavırlar sergilerse ona iyi davranma. Kim bana tuzak kurarsa tuzağını başına çevir. Kim tehlikeli yerlerde bana haksızlık ederse Sen de onu helak et. Kim bana tuzak kurarsa onu yakala, benim aleyhime ateş tutuşturanların (fitne yapanların) ateşini söndür. Beni dünya ve ahiret sıkıntılarından kurtar. Ümit ettiğim hususları hakikate çevir. Ey şefkati bütün kâinatı çepeçevre sarmış olan. Ey sevdiklerine her zaman dostluğuyla muamelede bulunan. Beni her türlü sıkıntıdan kurtar, bana altından kalkamayacağım yükü yükleme. Muhakkak ki gerçek hükümdar Sensin.

Ey (varlığının) delillerini (kâinata) saçan, ey hiçbir mekânın kendisinden hali olmadığı (her yeri nuruyla kuşatan), daima uyanık olan, görme sıfatınla beni koru. Yardımınla ve sürekli desteğinle beni koru. Aksine ihtimal verilemeyecek bir katiyette inanıyorum ki Senden başka ilah yoktur. Sen benimle beraberken ben helak olmam. Ey dünyada ayrım yapmaksızın herkese rahmet eden, bana merhamet et. Ey altından kalkılamayacak işler için ümitlerin kendisine bağlandığı azim Rabbim.

Ey her şeyi ezelden bilen, ey cezalandırmakta hiç acele etmeyen, sen benim halimi en iyi bilensin. Beni (içine düştüğüm kötü durumdan) kurtarmaya gücün yeter, bu sana kolaydır, bunu bana lütfeyle. Ey keremlilerin en keremlisi, ey cömertlerin en cömerdi, ey hesap görenlerin en çabuk olanı. Ey âlemlerin Rabbi, ey merhametlilerin en merhametlisi.

Ey Allah'ım! Bana maişetimde darlık yaşatma, duamı geri çevirme, beni senden başkasına kul etme, kalbime senden başkasının muhabbetini koyma. Muhakkak benim senin için bir zıt, ortak ve benzer kabullenmem söz konusu olamaz, (günahtan sakınmaya) kuvvet ve (ibadet etmeye) kudret ancak pek yüce ve pek büyük Allah'ın yardımıyladır. Allah, efendimiz Muhammed'e, onun ailesine ve sahabesine ceza gününe dek çokça selam eylesin. Amin.BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 39

 • Ali Durkal
  28 Ağustos 2019 Çarşamba 05:46- CEVAPLA

  İnsanlara teşekkür etmeyen ALLAH'a şükür etmez.emeği gecenlere teşekkür ederim.

 • Ümitcan demireren
  06 Ağustos 2019 Salı 03:34- CEVAPLA

  Insanlar sizin gibi abiler ve kardeşler sayesinde bu dünya sarhoşluğundan ve fitnesinden kurtulup imanlarini güçlendirmesine vesile olmaniz dilegiyle iyi calışmalar

 • Sadi yıldırım
  06 Şubat 2019 Çarşamba 10:17- CEVAPLA

  Rabbim emeği geçen tüm kardeşlerimizden Ebeden razi olsun. Muazzam bir bir çalışma olsun.

  meviza
  13 Şubat 2019 Çarşamba 12:47

  Teşekkür ederiz. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.

 • BEN-BİLMEM
  02 Eylül 2018 Pazar 18:53- CEVAPLA

  Allah razı gelsin mükemmel bir dua sebep olanlardan biz aciz kullara ulaştıran canlardan allah razı olsun

  meviza
  13 Şubat 2019 Çarşamba 12:50

  Âmin. Ecmain. Teşekkür ederiz.

 • ABDULAZİZ SALİH
  07 Aralık 2017 Perşembe 09:30- CEVAPLA

  Amin.!


YORUMUNUZU EKLEYİN