Javascript etkin değil.

Celalet Duası

Abdülkadir Geylani Hazretleri

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّ حْمٰنِ الرَّح۪يمِ
اَللّٰهُمَّ اِن۪ي أَسْأَلُكَ بِسِرِّ الذّٰاتِ وَ بِذَاتِ السِّرِّ هُوَ اَنْتَ وَ اَنْتَ هُوَ اِحْتَجَبْتُ بِنُورِ اللّٰهِ وَ بِنُورِ عَرْشِ اللّٰهِ * وَ بِكُلِّ اِسْمٍ لِلّٰهِ مِنْ عَدُوّ۪ی وَ عَدُوِّ اللّٰهِ * بِمَائَةِ اَلْفِ لٰا حَوْلَ وَ لٰا قُوَّةَ اِلّٰا بِاللّٰهِ * خَتَمْتُ عَلٰى نَفْس۪ي وَ عَلٰى د۪ين۪ي وَ عَلٰى كُلِّ شيْئٍ اَعْطَان۪يهِ رَبّ۪ي بِخَاتَمِ اللّٰهِ الْمَن۪يعِ الَّذ۪ی خَتَمَ بِهِ اَقْطَارَ السَّمٰوٰاتِ وَ الْاَرْضِ * وَ حَسْبُنَا اللّٰهُ وَ نِعْمَ الْوَك۪يلُ * نِعْمَ الْمَوْلٰي وَ نِعْمَ النَّص۪يرُ * وَ صَلَّى اللّٰهُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰلِهِ وَ اَصْحٰابِهِ وَ سَلَّمَ اَجْمَع۪ينَ *

Bismillâhirrahmânirrahîm

Allâhümme inni eselüke bisırri’z zâti ve bizâti’s sırrı hüve ente ve ente hüve ihtecebtü binurillâhi ve binuri arşıllâh. Ve bikülli ismin lillâhi min aduvvi ve aduvvillâh. Bimaeti elfi la havle vela kuvvete illa billâh. Hatemtu alâ nefsî ve alâ dinî ve alâ külli şey’in a’tanîhi Rabbi bihâtemillâhi’l menîillezî hateme bihi ektare’s semavâti velard. Ve hasbunâllâhu ve ni’mel vekil. Ni’mel Mevlâ ve ni’mennasir. Ve sallallâhu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve ashâbihi ve selleme ecmain.

Yayın Bilgisi:

El-Füyûzâtü’r-Rabbâniyye
Kadirî, İsmail b. es-Seyyid Muhammed Said
Beyrut, Hicri 1281, Miladi 1865

Mecmuatü’l-Ahzâb
el-Gümüşhanevî, Ahmed Ziyaüddin b. Mustafa
İstanbul, Hicri 1311, Miladi 1895

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Allah'ım! Zatının sırrı ve sırrının zatı için senden istiyorum. O sensin ve sen de O. Allah'ın nuru ile Allah'ın arşının nuru ile ve Allah'ın bütün isimleriyle örtünüp, düşmanlarımdan ve Allah'ın düşmanlarından korundum.

Yüz bin kere lâ havle velâ kuvvete illa billah. (Güç ve kuvvet, ancak Allah’ın yardımıyladır.) Allah'ın gökleri ve yeryüzünü mühürlediği mührüyle kendimi, dinimi ve Rabbimin bana verdiği her şeyi mühürledim. Allah bize yeter. O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır. Allah celle celaluhu, Efendimiz Muhammed'e, onun ailesine ve ashabına salât ve selam etsin.BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 30

 • Murat
  08 Ekim 2021 Cuma 16:44- CEVAPLA

  Allah razı olsun. Allah(c.c.) kalplerinizden geçen her şeyin hayırlısını nasip etsin inşallah.

 • Volkan
  21 Mayıs 2018 Pazartesi 02:24- CEVAPLA

  Allah razı olsun

 • bir kull
  16 Mart 2017 Perşembe 23:33- CEVAPLA

  Allah hepinizden razi olsun abdulkadir geylani hz ahirette sefaatciniz olsun amin

  meviza
  06 Ağustos 2017 Pazar 19:10

  Âmin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. Selam ve dua ile..

 • meftun
  07 Mart 2017 Salı 00:34- CEVAPLA

  Allah razı olsun okuduk nasip bulduk vesilenizle :-)

  meviza
  09 Mart 2017 Perşembe 16:23

  Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.

 • ceylan
  09 Kasım 2016 Çarşamba 00:14- CEVAPLA

  Size dua etmeye kalksam herhalde sayfalar dolusu da yazsam yetmez Rabbim güzel olan herseyi nasip etsin sizlere Rahmet nazarıyla baksın inşallah. O kadar faydalı bir sitedir ki tarif edilemez. Rabbim yolda devam nasip etsin azizim.

  meviza
  10 Kasım 2016 Perşembe 16:13

  Çok teşekkür ederiz. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun ve her daim istifadenizi bereketli kılsın.


YORUMUNUZU EKLEYİN