Javascript etkin değil.

Rasulullah’ı (s.a.v.) Rüyada Görmek

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Rasulullah’ı (s.a.v.) Rüyada Görmek

Gunyetut Talibin/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

Hızır aleyhisselam bana şu cevabı verdi:


“Rüyanda Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemi görmek istiyorsan, bil ki akşam namazını kıldıktan sonra yatsı namazına kadar hiç kimseyle konuşmadan namaz kılmaya devam edeceksin. Kendini tamamen namazına vereceksin. 

Her iki rekatta bir selam vereceksin. Her rekatta Fatiha ve yedi kez de İhlas Suresi’ni okuyacaksın.

Sonra yatsı namazını kılıp hiç kimseyle konuşmadan evine dönecek ve vitir namazını kılacaksın.

Uyumadan önce de iki rekat namaz kılacak ve her bir rekatta Fatiha Suresi’ni ve yedi kez de İhlas Suresi’ni okuyacaksın. Namazdan sonra secdeye kapanıp yedi kez istiğfar getirecek ve sonra yedi kez şöyle diyeceksin:


Subhanallahi ve’l-hamdulillahi ve-lailaheillallahu vallahu ekber. Ve-la havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.

Sonra başını secdeden kaldırıp güzelce oturacak ve ellerini açarak şöyle diyeceksin:Ya Hayyu, Ya Kayyum! Ya ze’l-celali ve’l-ikram. Ya ilahe’l-evveline ve’l-ahirin. Ve ya rahmene’d-dünya ve’l-ahirati ve rahimehuma. Ya Rab, ya Rab, ya Rab! Ya Allah, ya Allah, ya Allah!

Sonra kalkıp, yaptığın bu duanın aynısını kıyamda da yapacaksın. Sonra secdeye kapanıp aynı duayı bir kez daha yapacaksın.

Bütün bunları yaptıktan sonra, başını secdeden kaldırıp istediğin yerde kıbleye dönük olarak yat ve uyuyuncaya kadar Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve selleme salat u selam getir.”BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 2

 • ibrahim
  01 Kasım 2017 Çarşamba 06:52- CEVAPLA

  Peygamberimizi rüyada görmek için gunye kitabının kaçıncı sayfasında yazıyo

  meviza
  06 Ocak 2018 Cumartesi 17:24

  “Gunyetut Talibin” kitabının “Gece İbadetleri” bölümünde sayfa 603’de “Akşam ve Yatsı Namazları Arasında Okunan Evrat” başlığı altında yer almaktadır.


YORUMUNUZU EKLEYİN