Javascript etkin değil.

16. Tevekkül ve Dereceleri

Abdülkadir Geylani Hazretleri

16. Tevekkül ve Dereceleri

Fütuhul Gayb/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Seni Allah’ın  fazlından ve her işe, O’nun  nimetini görerek başlamaktan nealıkoydu?.. Ancak seni bu hale koyan, Halik'i bırakıp mahluka güvenmenolmuştur. Yaratanı unuttun; yaptığın kâra güvendin, Mevla seni nimetlerini görmekten mahrum etti.

Halk seni, Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin çalıştığı gibi çalışıp helal yemekten alıkoyuyor. Sen bu halle kaldıkça, onlardan iyilik bekledikçe, kapılarına gidip ihsan ümit edip dilendikçe, müşrik sayılırsın.

Allahu Teala, seni bu halinden dolayı helal yemekten mahrum eder. Helal kazançtan, Hakk’a güvenerek çalışmaktan, seni geri koyar, azarlar.Sonra… Hele bir zaman halkı bırak. Yaptığın büyük günahtan dön. Helal kazan, helal ye. Yaptığın işlere güvenme, Allah’ın fazlını gör.

Allah’ın sana verdiği ihsanı unutma. O’nun ihsanını unutursan yine şirk yolunu tutmuş olursun. İlki kadar büyük olmaz, ama yine de şirktir. Bir gün büyür. Hafi iken, açıkve büyük şirk olur. Bu haline de tevbe et, şirkin bu derecesini de kaldır. "BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 0


YORUMUNUZU EKLEYİN