Javascript etkin değil.

13. Allah'ın Emrine Teslim Olmak

Abdülkadir Geylani Hazretleri

13. Allah'ın Emrine Teslim Olmak

Fütuhul Gayb/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"İyiliğin gelmesini, kötülüğün gitmesini isteme... Eğer kısmetinde sana gelecek bir nimet varsa, istesen de gelir, istemesen de... Bela da aynı... Eğer sana gelecek bir bela varsa, kaçsan da gelir, dursan da... İstersen o belanın kalkması için duaya sarıl.. İstersen sabret. İstersen Allah için kendini bir yere attır; elbette gelecek olan gelir...

Sana lazım olan bunların hepsinde Hakk'a teslim olmaktır. Hepsini O'na teslim et. Eğer nimet gelirse şükretmeye başla!.. Bela da gelirse sabretmeye çalış. Belayı hoş gör... Onu da bir nevi nimet bil. Gizlemeye çalış! Gücün yettiği kadar gidermeye gayret et. Hele onu her yerde anlatmaktan sakın. Allah’ın sana verdiği manevi halin kuvveti ile ve gittiğin yolun icabı olarak bunları yapmak mecburiyetindesin.

Öyle bir yoldasın ki, Hakk’a taatla ve her şeyi hoş görmekle emrolunmuşsun. Ancak böyle refik-i Ala’ya çıkabilirsin. Bu hale gelince senden evvelkilerin yerine, makamına varırsın. Senden evvel padişaha gidenleri ve yaklaşanları orada bulursun. Onun yanında her iyilik yolunu, rahatı, kerameti ve nimeti görürsün; kavuşursun."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 4

 • yakup
  06 Mayıs 2014 Salı 13:04- CEVAPLA

  Yüce Allah sizden razı olsun.

  meviza
  07 Mayıs 2014 Çarşamba 11:30

  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.

 • hüseyin osmanoğlu
  15 Nisan 2014 Salı 17:57- CEVAPLA

  Yüce Allah sizden razı olsun. Ne hikmetli sözler... Tabii anlayana..

  meviza
  16 Nisan 2014 Çarşamba 11:27

  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. İnşaAllah istifadeniz daim, bereketli olur.


YORUMUNUZU EKLEYİN