Javascript etkin değil.

7. Kalbin Hastalığı

Abdülkadir Geylani Hazretleri

7. Kalbin Hastalığı

Fütuhul Gayb/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Nefsini bırak! Ve ondan uzaklaş!.. Nisbi olarak kendine izafe ettiğin mülkten ayrıl!.. Hepsini Allah’a teslim et!.. Ve kalbin kapısında bekçi ol!.. Allah’ın "gönlüne sakla" dediklerini içeri al ve "alma" dediklerini kalbine sokma!..

Kötü istekleri kalbinden çıkardıktan sonra bir daha yaklaştırma!.. Bu şeytani arzuları kalpden çıkarmak, her halde ona uymamak ve daima muhalefet etmekle olur.Allah’ın iradesi dışında bir şey isteme!.. O’ndan başka bir şey istemek boş bir temennidir. Akılsızlıktır. Sakın böyle bir hevese düşme!.. Telef olursun.. Helak olursun!.. Hak’kın merhametinden uzak kalırsın.Sonuna kadar Allah’ın emirlerini tut!.. Sonuna kadar yasak ettiği şeylerden kaç!.. Sonuna kadar O’nun kaderine teslim ol!.. Yarattığı şeylerden hiç birini O’na ortak yapma. Şirk koşma!..

İsteğin, arzun, şehvetin, hepsi O’nun yarattıklarıdır...İsteme! Kötü arzularına kapılma! Şehvete düşkün olma!.. Ta ki müşrik olmayasın!.."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 7

 • yolcu
  20 Nisan 2015 Pazartesi 19:49- CEVAPLA

  yolunu kaybetmiş bir yolcu iken bir pusula gibi yol gösteren bu eserleri yazanlardan bu siteyi hazırlayanlardan ALLAHrazı olsun....

  meviza
  21 Nisan 2015 Salı 12:09

  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. İstifadenizi her daim bereketli eylesin. Selam ve dua ile..

 • azra
  17 Aralık 2014 Çarşamba 03:28- CEVAPLA

  Selamün aleykum Allah sizlerden razı olsun. Sitenizin mübtelası oldum, bir yandan da endişeliyim bu güzel güzel demek bile hafif kalır harika, muhteşem bir site , işte bu siteyi kaldırırsınız diye de çok endişeliyim ,çünkü benim ve benim gibi insanlara rehber olan ,bizi bilgilendiren bir site. Emeği geçenlerden tekrar Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizlerde bu siteden çok faydalandığımız için sizlerde bizlere hakkınızı helal ederseniz çok sevinirim. Selam ve dua ile.

  meviza
  18 Aralık 2014 Perşembe 15:09

  Ve aleykum selam,
  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. Canı gönülden dile getirdiğiniz çok kıymetli mesajınız ve hayır dualarınız için teşekkür ederiz. Eksik olmayın. Beğeniniz ve istifadeniz bizi çok mutlu etti.

  Rahman ve Rahim olan Allah, bizi her nefeste İslam'a hizmet eden seçkin kullarından eylesin. İnşaAllah istifademiz her daim bereketli olsun. Selam ve dua ile..

 • serhatoz
  09 Kasım 2014 Pazar 19:55- CEVAPLA

  Allah bu hizmette emeği geçen herkesden razı olsun.Gönülden söylüyorum gerçekten çok büyük bir proje ve muhteşem. Bu sohbetlere sayenizde ulaştım ve gerçekten sanıyorum ki benim gibi bir çok insanda böyle ulaştı.

  Öyle büyük hizmet yapıyorsunuz ki Rabbim zerre kadar emeği geçenden razı ve razı olsun inşaAllahu Teâlâ

  meviza
  09 Kasım 2014 Pazar 22:01

  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. Kıymetli mesajınız, hayır dualarınız ve takdiriniz bizi ziyadesiyle memnun etti. Teşekkür ederiz. Eksik olmayın.

  İnşaAllah, Evliyalar Sultanı Abdülkadir Geylani Hazretlerinin eserlerinden her daim istifade eder ve feyz alırsınız. Selam ve dua ile..


YORUMUNUZU EKLEYİN