Javascript etkin değil.

İtâat Et, İsyan Etme. Tevhid Et, Şirk Koşma!

Abdülkadir Geylani Hazretleri

İtâat Et, İsyan Etme. Tevhid Et, Şirk Koşma!

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Malın seni kapıya kadar, ailen ise kabre kadar takip edip geri dönerler. Amelin ise sana arkadaşlık eder, seninle beraber kabre kadar iner ve senden ayrılmaz.

Ey gâfiller! Sizi terkedecek şeyleri azaltın ve size arkadaşlık edecek, sizi hiç terketmeyecek olan sâlih amelleri çoğaltın. Rabbinizi zikredin ve zikrinizde ihlaslı olun.

Kendi ayıplarınızla meşgul olun, başkalarının ayıplarından yüzçevirin. Mârûfu (doğruyu) emredin, münkerden (yanlıştan) nehyedin. İnsanların ayıplarını ortaya yaymayın.

Seni kendi ayıbın ilgilendirir, başkasının ayıbı seni ilgilendirmez. İtâat et, isyan etme. Tevhîd et, şirk koşma; halka ve sebeplere güvenmen şirktir."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 2

  • MUSTAFA SEYİT
    31 Mart 2018 Cumartesi 01:27- CEVAPLA

    Kadere rıza müminin şanındandır.Dr.M.S

  • Mustafa SEYİT
    16 Ağustos 2017 Çarşamba 13:53- CEVAPLA

    Nefsimizdir çağırır Sen'den gelecek sıkıntıyı kendisine uyuldukça, oysa yalnız Sana yönelip Sana uyana; hüzün de yok, sıkıntı da yok...Seninle her hal aşk tadında, gelse de en büyük sıkıntılar; sade bir diken batışında...Zulüm bizden merhamet Sen'den...Nedamet bizden Rahmet Sen'den...Ey kalpleri kendine teslim ettiren...Kudreti ile güçlendirip yolunda sabit eyleyen...Lütfu ile ihsan edip nimetlendiren...İzzeti ile şereflendirip Aziz eden...Sen Samed'sin biz ise muhtaç; ruhumuz/u doymak bilmeden zikrine aç...Mustafa SEYİT


YORUMUNUZU EKLEYİN