Javascript etkin değil.

Ölüm Kapını Çalıncaya Değin Rabbine Kulluk Et!

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Ölüm Kapını Çalıncaya Değin Rabbine Kulluk Et!

Altın Öğütler/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

« Şeytanla mücadele içeriden; yani kalple ve imanla olur. Şeytana karşı mücadele edersen, şefkat ve merhamet kaynağı olan Allah, sana yâr ve yardımcı olur. İyi ve kötü hiçbir davranışı karşılıksız bırakmayan Allah, senin en büyük dayanağın olur. Celal sahibi ve ihsanı bol olan Allah'ın cemalini görmek de senin en büyük beklentin olur.

Kâfirlerle mücadele ise dışardan; yani kılıç ve mızrakla olur. Bu mücadelede de Allah ve melekleri sana yâr ve yardımcı; cennete girme düşüncesi ise bir ümit olur. Kâfirlerle mücadele ederken öldürülürsen sonsuzluk yurdunda ebedi kalma mükafatını elde edersin. Şeytanla mücadele ederken ecelinle ölürsen, âlemlerin Rabbine kavuştuğunda onun cemalini seyretmekle ödüllendirilirsin.

Bir kâfir tarafından öldürülürsen şehid olursun; şeytana uyup telkinlerinin esiri olarak ölürsen, intikamı pek büyük olan Allah'ın huzurundan kovulursun.

Kâfirlerle mücadelenin bir sonu vardır; ama şeytanla ve nefsle mücadelenin bir sonu ve sınırı yoktur. Aziz ve Celil olan Allah şöyle buyurmuştur:

"Ölüm kapını çalıncaya değin Rabbine kulluk et!"BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 1

 • Mustafa SEYİT
  16 Ağustos 2017 Çarşamba 13:45- CEVAPLA

  Zerre hükmüm yoktur mevcudatıma
  Hiçliğimdir beni teslim eden Hak'ka
  Benliğim kaybolur aşkı ile imanımda
  Sade ihlas ile kulluğum yürür Hak'ka...M.S.(dr.)

 • melinda
  01 Haziran 2017 Perşembe 19:31- CEVAPLA

  allah raziolsun

  meviza
  02 Haziran 2017 Cuma 11:47

  Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.


YORUMUNUZU EKLEYİN