Javascript etkin değil.

İhlas - Huşu

Abdülkadir Geylani Hazretleri

İhlas - Huşu

Cilaul Hatır/Abdülkadir Geylani Hazretleri

"Ey Allah’ın kulları! Hayânın hakikati halvette ve celvette Rabb’den utanmaktır. Mü’min Hâlık’tan , münafık ise halktan utanır.

Allah sizi ıslah etsin, ey münafıklar! Bütün işiniz kendiniz ile halkın arasını düzeltmek ve Hakk ile aranızı tahrip etmekten ibaret. Eğer bana düşmanlık ederseniz, Allah’a ve Resûlü sallallahu aleyhi ve selleme düşmanlık etmiş olursunuz.

Zira ben sadece onların yardımı ile ayaktayım. Boşuna yorulmayın, “Muhakkak ki Allah, emrini (yapacağını) yerine getirmekte galiptir (üstünlük sahibidir).”BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 2

 • ökkeş
  26 Kasım 2013 Salı 15:36- CEVAPLA

  Allah'a kul olmak i̇sti̇yorsanız evli̇yalara kulak veri̇n onlar sadece nasi̇hatçi̇lerdi̇r hi̇dayetse allahtandır allah i̇smi̇ni̇ zi̇krederek evli̇ya olmayı şi̇ddetle di̇leyi̇n ki̇ mürşi̇di̇ni̇z si̇ze gösteri̇lsi̇n ve si̇zde erenlerde olasınız ben abdülkadi̇r geylani̇ hz. şu sözüne şahi̇t oldum ki̇şi̇ önce di̇li̇yle zi̇kreder sonra zi̇ki̇r kalbe i̇ner bu bende hasıl oldu bagrım bi̇razcık yanıyor buda beni̇ allah yolunda hırslandırıyor rüyalarım güzelleşti̇ ve ara sıra i̇lahi̇ hi̇sler bana geli̇yor allah i̇çi̇n ağlıyorum mümi̇nlere duyrulur

  meviza
  26 Kasım 2013 Salı 19:33

  Evliyalar Sultanı, Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin söylediği gibi:

  "Doğru yolda gidenlerin ve hakkı arayanların yardımcısı Allah'tır."


YORUMUNUZU EKLEYİN