Javascript etkin değil.

Kadere Rıza - Belaya Sabır

Abdülkadir Geylani Hazretleri

Kadere Rıza - Belaya Sabır

Cilaul Hatır/Abdülkadir Geylani Hazretleri

"Yazık sana! Ey kaderinden dolayı Allah Teâlâ’ya itiraz eden, boşu boşuna hezeyanlar, saçmalıklar yapma! Kaderi değiştirecek bir kimse yoktur. Onu bertaraf edecek kimse yoktur. Teslim ol ki, rahat edesin.

Şu geceyi ve gündüzü geri döndürmen mümkün mü? Gece geldiği zaman gelir; sen istesen de, istemesen de. Gündüz de aynen böyle. Her ikisi de sana rağmen gelir. Fakirlik gecesi geldiği zaman teslim ol ve zenginlik gündüzünü bekle.

Hastalık gecesi geldiği zaman teslim ol ve sıhhat gündüzünü bekle. Sevmediğin bir gece geldiğinde teslim ol ve sevdiğin gündüzün gelmesini bekle. Hastalık, rahatsızlık, fakirlik ve hayal kırıklığı gecelerini müsterih bir kalp ile karşıla.

Allah Teâlâ’nın takdirini, kazâsını ve kaderini reddetme, sonra helâk olursun, imanın gider, kalbin kederlenir, bulanır ve sırrın ölür."BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 2

 • mehmet kurtoğlu
  22 Haziran 2017 Perşembe 23:09- CEVAPLA

  Allah razı olsun Meviza. diğer eserlerin de bekleriz sağlıcakla kalın

  meviza
  25 Haziran 2017 Pazar 11:19

  Âmin. Ecmain. Teşekkürler. İnşaAllah. Selametle..

 • tuba yildiz haral
  22 Temmuz 2016 Cuma 01:01- CEVAPLA

  Allah sizden razı olsun.Dünyanun bütün servetlerinden daha degerli bu eserleri bize ulastırdıniz.Vesile oldunuz.Daim kâim olsun hizmetlerini z...

  meviza
  28 Temmuz 2016 Perşembe 12:01

  Âmin. Ecmain. İstifadeniz her daim bereketli olsun. Teşekkür ederiz. Selam ve dua ile..


YORUMUNUZU EKLEYİN