Javascript etkin değil.

İşrak Virdi

Abdülkadir Geylani Hazretleri

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
اَشْرَقَ نُورُ اللّٰهِ. وَظَهَرَ كَلاَمُ اللّٰهِ. وَثَبَتَ اَمْرُ اللّٰهِ. وَنَفَذَ حُكْمُ اللّٰهِ. وَتَوَكّلْتُ عَلَي اللّٰهِ مَاشَاءَاللّٰهُ وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِا للّٰهِ. تَحَصَّنْتُ بِخَف۪ي لُطْفِ اللّٰه. وَبِلُطْفِ صُنْعِ اللّٰه. وَبِجَمِيلِ سَتْرِ اللّٰهِ وَبِعَظ۪يمِ ذِكْرِ اللّٰه. وَبِقُوَّةِ سُلْطَانِ اللّٰهِ. دَخَلْتُ فِي كَنَفِ اللّٰه. وَاسْتَجَرْتُ بِرَسُولِ اللّٰهِ صَلَّي اللّٰهِ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ. تَبَرَّ ئْتُ مِنْ حَوْلِي وَقُوَّتِي وَ اسْتَعَنْتَ بِحَوْلِ اللّٰهِ وَقُوَّتِهِ.
اَللّٰهُمَّ اسْتُرْنِي وَاحْفَظْنِي فِي دِينِي وَ دُنْيَايَ وَاَهْلِي وَمَالِي وَوَلَدِي وَاَصْحَابِي وَاَحْبَابِي بِسِتْرِكَ الَّذِي سَتَرْتَ بِهِ ذَاتَكَ فَلاَ عَيْنٌ تَرَاكَ وَلَا يَدٌ تَصِلُ اِلَيْكَ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ. بِقُدْرَتِكَ يَا قَوِيُّ يَا مَتِينُ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِكَ نَسْتَعِينُ.
اَللّٰهُمَّ يَا سَابِقَ الْغَوْثِ يَا سَامِعَ الصَّوْتِ وَيَا كَاسِيَ الْعِظَامَ لَحْمًا بَعْدَ الْمَوْتِ اَغِثْنِي وَاَجِرْنِي مِنْ خِزْيِ الدُّنْيَا وَعَذَابِ الْآخِرَةِ وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظ۪يمِ.

Bismillâhirrahmânirrahîm

Eşraka nurullâh. Ve zahere kelamullâh. Ve sebete emrullâh. Ve nefeze hükmullâh. Ve tevekkeltü alallâh mâ şâAllâhu vela havle vela kuvvete illa billâh. Tehassantu bihafi lutfillâh. Ve bilutfi sun’illâh. Ve bicemili setrillâhi ve biazîmi zikrillâh. Ve bikuvveti sultânillâh. Dehaltu fî kenefillâh. Vestecertu biresulillâhi sallallahu aleyhi ve sellem. Teberre’tü min havlî ve kuvvetî vestaante bihavlillahi ve kuvvetih.
Allâhümmesturnî vehfaznî fî dinî ve dünyae ve ehlî ve mâlî ve veledî ve ashâbî ve ehbâbî bisitrikellezî seterte bihi zâteke fela aynun terâke vela yedün tasilu ileyke yâ erhamer râhimîne ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn. Bikudretike yâ Kaviyyu yâ Metînu ya Erhamer Râhimîne bike nesteîn.
Allahümme yâ sâbikal ğavsi yâ sâmie’s savti ve yâ kâsiye’l izâmi lahmân ba’del mevti eğışnî ve ecirnî min hizyi’d dünyâ ve azâbil ahireti ve la havle vela kuvvete illa billâhil aliyyil azim.

Kaynak: El-Füyuzatü'r-Rabbaniyye fi'l-measir ve’l-Evradü’l-Kadiriyye | Abdulkadir Geylani Hazretleri (kuddise sırruhû)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Allah'ın nuru parladı. Allah'ın kelamı ortaya çıktı. Allah'ın emri sabit oldu. Allah'ın hükmü sonuçlandı. Allah'a dilediği kadar tevekkül ettim, (günahtan sakınmaya) kuvvet ve (ibadet etmeye) kudret ancak Allah'ın yardımıyladır. Allah'ın gizli lütfuyla, lütuf ihsanıyla, güzel korumasıyla, büyük zikriyle, güç ve kuvvetiyle korundum. Allah'ın korumasına girdim.

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemi vesile kılarak (Allah'tan) yardım istedim. Kendi güç ve kuvvetimden beri olup Allah'ın güç ve kuvvetiyle yardım istedim. Ey Allah'ım! Beni koru. Dinim ve dünyam konusunda beni, ailemi, malımı, çocuğumu, arkadaşlarımı, sevdiklerimi, zatını gizlediğin korumanla koru. Hiçbir göz seni göremez, hiçbir el sana ulaşamaz. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Zalim toplumdan beni perdele (koru). Zalim toplumdan beni perdele. Zalim toplumdan beni perdele.

Ey gücü her şeye yeten. Ey Metin. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Ancak Senden yardım isteriz. Ey Allah'ım! Ey imdada önce yetişen! Ey sesi işiten! Ey öldükten sonra kemiklere et giydiren, imdadıma yetiş. Dünya rezilliğinden ve ahiret azabından beni koru. (Günahtan sakınmaya) Kuvvet ve (ibadet etmeye) kudret, ancak pek yüce ve pek büyük Allah'ın yardımıyladır.BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 17

 • Mehmed Abdullah
  31 Ekim 2018 Çarşamba 09:11- CEVAPLA

  Rabbim
  Dualarını paylaştığınız zatın sevdiğini sevenlerden onun sevgisini yüreğinde hissedenlerden eylesin Dualarınız Dualarımız kabul ve makbul olsun inşaAllah..
  “Ya Rabb kusurumuzu afv et bizi kendine kul habibine ümmet eyle emaneti kabz etme zamanına kadar bizi emanetde emin eyle ne olur.’
  âmîn âmîn âmîn

  Feride
  14 Haziran 2019 Cuma 19:33

  Amin amin amin. Rabbim cumanın hürmetine duaları kabul eyle. Amin

  meviza
  31 Ekim 2018 Çarşamba 17:01

  Âmin. Ecmain.

 • Ekrem nur
  28 Şubat 2018 Çarşamba 09:12- CEVAPLA

  Ben bu duâyı çok sevdim. İnsan okuyunca ruhen ferahliyor. Paylaşım için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden. Amin

  meviza
  22 Mart 2018 Perşembe 18:55

  Âmin. Ecmain.

 • halil
  10 Temmuz 2015 Cuma 14:07- CEVAPLA

  allah sizlerden razı olsun.

  meviza
  10 Temmuz 2015 Cuma 14:47

  Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun.

 • cüneyt
  01 Haziran 2014 Pazar 18:09- CEVAPLA

  maşallah..

 • yaşar çevik
  21 Şubat 2014 Cuma 15:52- CEVAPLA

  selamun aleyküm

  meviza
  22 Şubat 2014 Cumartesi 11:33

  ve aleykum selam.


YORUMUNUZU EKLEYİN