Meviza

Münafıkların Alametleri ve Akıbetleri

Sesli Kitap / Altın Öğütler / Abdülkadir Geylani Hazretleri

Altın Öğütler
5 Kasım 2018
3.51 MB
01:48
11.582

"Münafık, konuştuğu ve bir şeyi haber verdiği zaman yalan söyler. Vadettiği zaman sözünde durmaz. Kendisine bir şey emanet edilince hıyanet eder. Ey münafık ! Sen, bu yapmacık ve ikiyüzlü hareketlerinle kendi nefsani gururunu yüceltiyorsun. İnsanların gönlünde yer etmek ve onlara kendini sevdirmek istiyorsun. Elini öptürmek istiyorsun. Bu halinle sen, dünyada ve ahirette, hem kendine hem de terbiyesiyle meşgul olduğun kişilere uğursuzluk saçıyorsun, kötülük saçıyorsun! Sen bir müraisin! Sen bir deccalsin!

Hiç şüphesiz, bu durumda senin kabul olunmuş bir duan bulunmayacak. Davetine kimse icabet etmeyecek. Sıddıkların gönlünde yerin olmayacak. Allah seni, bir ilim üzerine dalalete düşürmüştür.

Yakında, hakikat ortaya çıkınca, altındaki bineğinin at mı yoksa eşek mi olduğunu göreceksin. Hakikat ortaya çıkınca, Allah dostlarının asil atlar üzerinde olduklarını, kendinin ise, onların ardı sıra giden uyuz ve dingin bir eşek üzerinde olduğunu göreceksin.

Hem de şeytanlarla iblislerin elinde oyuncak olarak."

Abdulkadir Geylani Hazretleri - Fethu'r Rabbani 61. Sohbet

3 yorum

...
güle hasret
16 Şubat 2014 23:17
Cevapla

Amin inşaAllah ecmain


...
yasin
3 Haziran 2013 16:41
Cevapla

o en büyük evliya Allah bize onun hürmetiyle hidayet etsin

...
meviza
3 Haziran 2013 17:30

@yasin Amin. İnşaAllah. Herşeye gücü yeten Allah, bizi dosdoğru yolundan bir an bile ayırmasın ve sevdiği kullarının en seçkinlerinden biri olan Evliyalar Sultanı Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin hürmetine hidayet nurlarını kalbimizden eksik etmesin.


Yorumunuzu Ekleyin

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.
Lütfen geçerli bir E-posta adresi yazın.
Lütfen yorumunuzu yazın.