Meviza

İptila

Sesli Kitap / Fütuhu'l Gayb / Abdülkadir Geylani Hazretleri

Fütuhu'l Gayb
31 Mayıs 2013
6.00 MB
06:14
10.269

"İnsan, başına bir iş gelirse... Önce, kendi kendine kurtulmaya çalışır... Muvaffak olamayınca, etraftan yardım istemeğe koyulur...

Padişahlara gider; rütbe sahiplerine yalvarır. Zenginlere koşar... Hal sahiplerine gider; dua ister, himmet ister... Eğer hasta ise doktora gider, şifa arar. Bununla da kurtulamayacağını anlayınca, Allah’a döner.

Eğer kendi işini yapabilseydi, halka dönmeyecekti... İşini halkta bitirebilseydi, Hak’ka dönmezdi. Burada da arzusu biraz geç kalmağa başlar; fakat gidecek başka yeri kalmamıştır... Durur yalvarmağa başlar... Dua eder; sena eder. İhtiyaçlarını teker teker sayar, yalvarır... Bunları yaparken bir yandan da reddolunmaktan korkar; bir yandan da, isteği yerine geleceğini ümit ederek sevinir..."

2 yorum

...
hikmet
26 Haziran 2013 18:02
Cevapla

kardeşlerim bu muhteşem eseri harika bir şekilde yayınlamışsınız.ALLAH.CC.EBEDEN RAZI OLSUN.BÖYLE HARÜKULADE BİR ESERE insanlığın çok büyük ihtiyacı vardı.bu eksiği giderdiğiniz için sizlere müteşekkirim.rabbim herkesi feyizyab eylesin. çok çok memnun oldum.ALLAH`A EMANET OLUNUZ......

...
meviza
26 Haziran 2013 18:06

@hikmet Amin. Alemlerin Rabbi olan Aziz ve Celil olan Allah'a hamd olsun. İnşaAllah bir vesileyle bu sohbetleri dinleyen, okuyan ve izleyen herkese Rahman feyzlenmeyi nasip eder. Siz de Allah'a emanet olunuz.


Yorumunuzu Ekleyin

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.
Lütfen geçerli bir E-posta adresi yazın.
Lütfen yorumunuzu yazın.