Meviza

Kalbin Hastalığı

Sesli Kitap / Fütuhu'l Gayb / Abdülkadir Geylani Hazretleri

Fütuhu'l Gayb
31 Mayıs 2013
12.85 MB
13:22
8.424

"Nefsini bırak! Ve ondan uzaklaş!.. Nisbi olarak kendine izafe ettiğin mülkten ayrıl!.. Hepsini Allah’a teslim et!.. Ve kalbin kapısında bekçi ol!.. Allah’ın "gönlüne sakla" dediklerini içeri al ve "alma" dediklerini kalbine sokma!..

Kötü istekleri kalbinden çıkardıktan sonra bir daha yaklaştırma!.. Bu şeytani arzuları kalpden çıkarmak, her halde ona uymamak ve daima muhalefet etmekle olur.Allah’ın iradesi dışında bir şey isteme!.. O’ndan başka bir şey istemek boş bir temennidir. Akılsızlıktır. Sakın böyle bir hevese düşme!.. Telef olursun.. Helak olursun!.. Hak’kın merhametinden uzak kalırsın.Sonuna kadar Allah’ın emirlerini tut!.. Sonuna kadar yasak ettiği şeylerden kaç!.. Sonuna kadar O’nun kaderine teslim ol!.. Yarattığı şeylerden hiç birini O’na ortak yapma. Şirk koşma!..

İsteğin, arzun, şehvetin, hepsi O’nun yarattıklarıdır...İsteme! Kötü arzularına kapılma! Şehvete düşkün olma!.. Ta ki müşrik olmayasın!.."

7 yorum

...
yolcu
20 Nisan 2015 19:49
Cevapla

yolunu kaybetmiş bir yolcu iken bir pusula gibi yol gösteren bu eserleri yazanlardan bu siteyi hazırlayanlardan ALLAHrazı olsun....

...
meviza
21 Nisan 2015 12:09

@yolcu Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. İstifadenizi her daim bereketli eylesin. Selam ve dua ile..


...
azra
17 Aralık 2014 03:28
Cevapla

Selamün aleykum Allah sizlerden razı olsun. Sitenizin mübtelası oldum, bir yandan da endişeliyim bu güzel güzel demek bile hafif kalır harika, muhteşem bir site , işte bu siteyi kaldırırsınız diye de çok endişeliyim ,çünkü benim ve benim gibi insanlara rehber olan ,bizi bilgilendiren bir site. Emeği geçenlerden tekrar Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizlerde bu siteden çok faydalandığımız için sizlerde bizlere hakkınızı helal ederseniz çok sevinirim. Selam ve dua ile.

...
meviza
18 Aralık 2014 15:09

@azra Ve aleykum selam,
Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. Canı gönülden dile getirdiğiniz çok kıymetli mesajınız ve hayır dualarınız için teşekkür ederiz. Eksik olmayın. Beğeniniz ve istifadeniz bizi çok mutlu etti.

Rahman ve Rahim olan Allah, bizi her nefeste İslam'a hizmet eden seçkin kullarından eylesin. İnşaAllah istifademiz her daim bereketli olsun. Selam ve dua ile..


...
serhatoz
9 Kasım 2014 19:55
Cevapla

Allah bu hizmette emeği geçen herkesden razı olsun.Gönülden söylüyorum gerçekten çok büyük bir proje ve muhteşem. Bu sohbetlere sayenizde ulaştım ve gerçekten sanıyorum ki benim gibi bir çok insanda böyle ulaştı.

Öyle büyük hizmet yapıyorsunuz ki Rabbim zerre kadar emeği geçenden razı ve razı olsun inşaAllahu Teâlâ

...
meviza
9 Kasım 2014 22:01

@serhatoz Amin. Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun. Kıymetli mesajınız, hayır dualarınız ve takdiriniz bizi ziyadesiyle memnun etti. Teşekkür ederiz. Eksik olmayın.

İnşaAllah, Evliyalar Sultanı Abdülkadir Geylani Hazretlerinin eserlerinden her daim istifade eder ve feyz alırsınız. Selam ve dua ile..


Yorumunuzu Ekleyin

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.
Lütfen geçerli bir E-posta adresi yazın.
Lütfen yorumunuzu yazın.