Javascript etkin değil.

24. Allah'ın Rahmet Kapısına Teşvik

Abdülkadir Geylani Hazretleri

24. Allah'ın Rahmet Kapısına Teşvik

Fütuhul Gayb/ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ

"Şüpheli şeylere karışma. Daima açık kalpli ve doğru ol.Sabırlı ol,sabırlı... Allah’ın rızasını gözet, rızasını...Kalbini muhafaza et, kalbini...

Huzur içinde yaşa,huzur içinde... Şahsiyetini elde tut, elde... Sessiz olmaya çalış, sessiz... Daima yerinde konuşmaya alış, uygunsuz şeylerden çekin. Kurtuluş yollarını ara...

Uçurumlardan sakın. Ruhî ve derunî kuvvetler önünde başını eğ; kalp alemine dal... Utan... Utan... Allah... Allah... Allah... Sonra yine Allah... Taa, iş sonuna varıncaya kadar böyle...O zaman ölmeden evvel ölürsün, o devreye kadar çektiğin elemler sona erer.

Îlahi rahmet, fazilet denizine girersin. Orada temiz olunca çıkarılırsın. Çıkınca, çeşitli nurlar gönlüne dolar. Bilinmeyen sırlara sahip olursun.

Hiç kimsenin bilemiyeceği sırları öğrenir, garip diyarlar görürsün. Daha sonraları, rahmet kapıları önünde perde perde açılır. Sen orada, aldığın ilhamlarla açık açık konuşmağa başlarsın. "BİLGİ: Soru, görüş ve isteklerinizi içeren mesajlarınızı lütfen iletişim sayfamızdan bize iletiniz.

Yorumlar / 0


YORUMUNUZU EKLEYİN