Meviza

Kalbinde Ne Hakimse, Dinin İşte Odur!

Sesli Kitap / Altın Öğütler / Abdülkadir Geylani Hazretleri

Altın Öğütler
10 Ekim 2018
3.02 MB
01:33
8.432

"Ey miskin! Kendine ağla! Şu perişan haline ağla. Yazık sana ki, ömrün tükeniyor; fakat senin haberin yok! Bu ahiretten kaçış ve hep dünyaya yöneliş, böyle ne zamana kadar devam edecek?

Yazık sana! Senin rızkını, senden başkası asla yiyemez! Senin cennetteki veya cehennemdeki yerinde, senden başkası asla mesken tutamaz. Hiç şüphe yok ki, şu halinle gaflet seni ele geçirmiş. Hevai arzular seni esir etmiş!

Bütün düşüncen, bütün didinmen ve çalışman; yemek, içmek, evlenmek, uyumak ve diğer isteklerine sahip olmak üzerinde dolaşıyor! Helal - haram demeden tıkıştırdıktan sonra, senin bütün didinmen ve çalışman imansızlarla münafıkların himmet ve gayretlerinin aynıdır!

Senin kalbinde ne hakimse, dinin işte odur!"

3 yorum

...
MUSTAFA SEYİT
31 Mart 2018 01:48
Cevapla

perdeler aralanır da cümleler gösterilir
ruhum hayrete düşer kalemim sevinir
bir satırına bin manadan öz verilir
batmayan yıldız olur ruhum şenlenir...Dr.M.S.


...
ismail
8 Eylül 2014 11:00
Cevapla

Allah si̇zden razı olsun kardeşleri̇m.ne güzel i̇nsanlarsınız si̇z.hakkınızı helal edi̇n.si̇teni̇zden çok faydalanıyorum.allah bi̇zleri̇ doğru yoldan ayırmasın.

...
meviza
9 Eylül 2014 12:26

@ismail Aziz ve Celil olan Allah sizden de razı olsun ve bu eşsiz öğütlerin, sohbetlerin feyizlerinden layıkıyla istifade etmemizi cümlemize nasip etsin. Teşekkürünüz, Alemlerin Rabbi olan Allah'a şükrümüzün bir nimetidir. Eksik olmayın.


Yorumunuzu Ekleyin

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.
Lütfen geçerli bir E-posta adresi yazın.
Lütfen yorumunuzu yazın.